באו נשבור כמה מיתוסים

בסדר, תתכונני  להשליך מושגים ישנים שכנראה שמעת פעם אחר פעם בתחום כושר, או אפילו חברים ובני משפחה בכוונה טובה. אני עומדת להפחית כמה אמונות נפוצות לגבי עבודה.

את  לא צריכה  לאכול לפני האימון. לא נכון! למעשה, את  תמיד צריכה  לאכול משהו תוך מספר שעות של פעילות גופנית. הנה הסיבה: גופך ימשוך אנרגיה ממקורות רבים בעת פעילות גופנית – בעיקר שומן בגוף, סוכר בדם וסוכר המאוחסנים בשרירים (גלוקוז וגליקוגן). הבעיה היא שאת לא יכול להערים על גופך לשריפת שומן בגוף בלבד, מה שאנשים רבים האמינו שהוא אפשרי אם את  מורידה  את רמת הסוכר בדם על ידי רעב בעצמך. למעשה, ההפך הגמור יתרחש – גופך יתלה בשומן. בכדי לבצע אימון – במיוחד אימון אינטנסיבי (שזו הדרך האידיאלית להתאמן לחילוף חומרים בשומן) – הגוף פשוט זקוק לאנרגיה מסוימת בצורת סוכר. לכן כאשר רמת הסוכר בדם נמוכה, גופך יזרום דלק מרקמת השריר שלך. הסיבה לכך היא שאף פעם לא ניתן להמיר שומן בסוכר בדם, אך שרירים יכולים.

כמו כן, חשוב להבין כי אימון בעצימות אינו רק אידיאלי לחילוף חומרים אופטימלי בשומן, אלא גם שמירה על שרירים והתניה של הגוף הכולל. אימון על קיבה ריקה מדלדל את האנרגיה שלך, מה שפוגע באופן דרמטי בסיבולת שלך ומסכן אותך לחוש סחרחורת או להתעלף. אז אכלי משהו עם פחמימות וחלבון בין 45 דקות לשעתיים לפני האימון. זה יכול להיות חטיף בריא פשוט כמו בננה, יוגורט דל שומן עם פירות יער או פרוסות תפוחים עם חמאת שקדים טבעית. אז את יכול להתמקד במשימה העומדת על הפרק – להיכנס לאימון רוצח.

Cardio עדיף על אימון משקל הגוף  / התנגדות. לא נכון. הדרך למקסם את היתרונות הבריאותיים מהאימונים שלך היא לשלב את שניהם בשגרת הכושר שלך. אימון התנגדות עם משקולות או משקל גופך הוא דרך מצוינת לשרוף שומן ולהגביר את חילוף החומרים במנוחה. למעשה, אימוני התנגדות יביאו לאחת מההשפעות הגדולות ביותר של EPOC או לאחר כוויות שתקבלי מהתעמלות, מה שאומר שגופך ימשיך לשרוף שומן זמן רב לאחר סיום האימון. בנוסף, אימון התנגדות מעולה לשמירה על שרירים ולצפיפות העצם.

גם מיזוג לב וכלי דם חשוב מאוד. עם זאת, אירובי של מצב יציב (רכיבה על אופניים, טיולים רגליים, שחייה וכו ‘) אינה הדרך היעילה ביותר להתאמן – במיוחד לשריפת שומנים. אני ממליצה  על סוג זה של אירובי רק אם אתה ממש אוהבת  את זה או שאת  צריכה  יום כושר קל והתאוששות. אימוני HIIT (אימוני אינטרוולים בעצימות גבוהה) כמו ספרינטים על אופניים, הליכה במהירות שיפוע או ביצוע הקפות רציניות בבריכה שורפים אחוז גבוה הרבה יותר של קלוריות שומן מאשר אימונים בעצימות נמוכה או בינונית.

בעולם אידיאלי, הייתי משלבת  את אימון ההתנגדות שלך ואת אירובי לב לאימון כולל אחד. זה נקרא התניה מטבולית. למעשה מדובר באימון מעגלים, במהלכו תבצעי  תרגיל אימוני כוח אחד לאחר מכן ברצף מהיר, ואז תעבודי במרווחי HIIT. לדוגמא: שכיבות סמיכה, כריעה אחורית, ואחריה דקה אחת של חבל קפיצה.

עכשיו כשכל הדברים מסודרים עבורך … התחלי לעבוד!

גלילה למעלה